Dobór stylowego i modnego gorsetu

Biały gorset to modny element odzieży, stylowy i bardzo funkcjonalny. Idealny do sukienki. W zależności od kroju i wzoru może pełnić różne funkcje estetyczne.

Rozmiar gorsetu
Podczas wyboru gorsetu należy koniecznie pamiętać, że jego rozmiary są podawane w calach, a więc na każdy cal trzeba liczyć 2,54 centymetra. Jednocześnie, żeby noszenie gorsetu miało sens i aby wyglądać w nim naprawdę dobrze to powinien on być o około dziesięć centymetrów, czyli od czterech do pięciu cali, mniejszy niż naturalny obwód talii.

Gorset odpowiedniej długości
W wyborze gorsetów znaczenie ma oczywiście obwód biustu, obwód talii oraz bioder, ale także i wzrost. Gorset biały, czarny czy kolorowy, niezależnie od barwy i wzoru powinien odpowiednio leżeć na ciele, które nie będzie uciekać z materiału w żadną stronę, a z kolei gorset nie będzie wbijał się w uda.

Kształt i fason
Pozostaje jeszcze wybór odpowiedniego modelu. Musimy zdecydować się na kolor, a więc wybrać czy chcemy modny i elegancki biały gorset, czy też szukamy jakiegoś ekstrawaganckiego koloru. Otwarta jest też kwestia wzorów i kształtu gorsetu, czyli przede wszystkim, czy będzie to gorset underbust – pod biust, czy też overbust – na biust.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *